E-CINEMA

V současné době končí distribuce klasických filmových pásů 35 mm, s tím že v roce 2013 ještě distributoři nějaký filmový titul vydají na filmovém pásu 35mm.

Tím definitivně končí hrací profil nových titulů filmů na projektorech 35mm. Zůstává však velká zásoba skvělých titulů se stoletou historií na filmovém pásu v archivu.

Řešením je digitalizovat dle standardu DCI s pořízením nové technologie, která obnáší zakoupení digitálního projektoru a kino serveru a věcí s tím spojené a dostaneme se na částku cca dva miliony korun pokud je hlediště vybaveno dostatečně kvalitním reprodukčním zařízením systému audio – jinak je cena o tento sub systém vyšší. Důležitým faktorem využití kvality technologického využití je akustická kvalita daného prostoru ( řešení obklopujících stěn v hledišti ).

Některé společnosti nabízejí digitalizovat dle standardu DCI s pořízením REPASOVANÉ techniky z prvních vln digitalizace před pěti lety. Je nutno však zvážit zda pořídit takovéto zařízení kde musíte brát zřetel vyšších provozních a servisních nákladů a v neposlední řadě oprava nebo výměna vadných komponentů je velice nákladná jak časově tak finančně.

Rozumným a finančně dostupným řešením je hrát na platformě E- Cinema.

Malá kina u tohoto způsobu projekce zřejmě trvale zůstanou, větší kina tímto levným řešením získají potřebnou dobu několika let, aby přečkaly současné stabilně vysoké pořizovací ceny technologie DCI.

Po odeznění současného boomu digitalizace přijde doba, kdy bude poptávka po technologii projekce DCI minimalizovaná a na trh přijdou nové výkonnější projektory s nižšími provozními náklady a především příznivější cenou.


 

Pro Vaše kino po konzultaci rádi navrhneme projektor a ostatní potřebná opatření s cílem optimální prezentace dostupného díla v systému E – cinema.

Neváhejte nás s jakýmkoliv dotazem kontaktovat přes formulář, nebo na servis@hotavservis.cz

 

.